Quantcast
Channel: Magazin
Viewing all articles
Browse latest Browse all 3999

Kegyelmet kapott a világhírű rendező

$
0
0
Jean-Jacques Annaud-nak úgy tűnik, megbocsátott Kína. A Hét év Tibetben című 1997-es film miatt az országból kitiltott rendező legújabb munkáját most cenzúrázás nélkül mutatják be a kínai mozik.


Annaud elmondta, hogy teljesen szabad kezet kapott az elmúlt évtizedek egyik legnagyobb kínai sikerkönyvének számító Farkastotem adaptációjában. A mozikba kerülő alkotás „teljes mértékben az a film, amit én forgattam és vágtam” - nyilatkozta a Kínában tartózkodó francia rendező.

Annaud a Hét év Tibetben című 1997-ben bemutatott filmje után évekig nem kapott beutazó vízumot az ország területére. A produkció Heinrich Harrer hegymászó és a fiatal 14. dalai láma barátságát ábrázolta és kritikusan mutatta be Kína és Tibet viszonyát, amivel kihívta maga ellen a kínai államvezetés haragját.

A kapcsolat 2009-re rendeződött, amikor Annaud megkapta a Farkastotem megrendezésének jogát, 2012-ben pedig ő lehetett a Sanghaji Filmfesztivál zsűrijének elnöke. A Farkastotem forgatása kétéves előkészület után, 2011-ben kezdődött.

Lü Csia-min 2004-ben kiadott regénye - amit Csiang Zsung álnéven írt - 2007-ben elnyerte a Man ázsiai irodalmi díjat. A könyv több tízmillió példányban kelt el, magyar nyelvre is lefordították. Az életrajzi ihletésű mű a ma már hatvanas évei végén járó író életének azt a korszakát idézi fel, amelyet a mongóliai pusztán kellett eltöltenie a kulturális forradalom évei alatt.

A kínai színészekkel forgatott film elkészítése mintegy 40 millió dollárba (11 milliárd forintba) került. A produkció az állami fenntartású China Film Group támogatásával született.

Forrás: MTI

Viewing all articles
Browse latest Browse all 3999