Egy bizonyos baktériumfaj új lehetőséget biztosíthat a rák kezelésére – derül ki egy friss kutatásból - írja az ötvenentul.
A szakértők legyengített Clostridium novyi-NT baktériumot fecskendeztek hat rákbeteg daganatába, ahol a kórokozók elszaporodtak, és legyengítették a rosszindulatú sejteket. A természetes körülmények között a talajban megtalálható C. novyi-NT közeli rokona a botulizmust okozó mikroorganizmusnak. Beadás előtt a kutatók legyengítették azt a veszélyes méreganyag kivonásával.
A résztvevők közül öten életben vannak, egyvalaki azonban más okok miatt életét vesztette a vizsgálati periódusban – hangzott el a hollywoodi Symposium on Clinical Interventional Oncology konferencián, alig két hete – tudósított róla a MediPress.
– Amikor a tumor elér egy bizonyos méretet, egyes részei nem jutnak oxigénhez, ami rezisztenssé teszi azokat a hagyományos kezelésekkel, úgymint a sugárzással és a kemoterápiával szemben – árulta el Dr. Ravi Murthy, a houstoni M.D. Anderson Cancer Center szakértője.
– A C. novyi-NT éppen ilyen körülmények között érzi jól magát, előszeretettel tenyészik a csekély oxigénellátottságú területeken, és belülről semmisíti meg a daganatot, méghozzá az ép szövetek megkímélése mellett – magyarázta Dr. Murthy. A C. novyi-NT emellett serkenti a rákra adott immunválaszt is.
– A C. novyi-NT erőteljes rákölő hatású gyulladást okoz a daganatban – erősítette meg Dr. Filip Janku, az intézmény másik professzora.
Forrás: Ötvenentúl.hu