Quantcast
Channel: Magazin
Viewing all articles
Browse latest Browse all 3999

Feng shui a hálószobában

$
0
0
Régóta gyötri álmatlanság? Házassága válságba jutott? Esetleg megmagyarázhatatlan egészségügyi problémái vannak? Lehet, hogy az ok meglehetősen egyszerű, és ráadásul a hálószobájában keresendő…


Feng shui
Szó szerinti jelentése: szél és víz. A kínaik 6000 éves megingathatatlan tudományának tekintik, amivel befolyásolhatják az életük alakulását és minőségét.
A lényeg: összhangban élni a bennünket körülvevő világgal, mert akkor szerencse kísér, és boldogulunk az életben. Ehhez nyújt segítséget a feng shui, a térrendezés tudománya.

A kínaiak nagy hangsúlyt fektetnek a hálószoba megtervezésére, mivel ezt a helyiséget tartják a konyha mellett a legfontosabb élettérnek. Életünknek körülbelül egyharmadát, vagyis jelentős részét töltjük itt: ez még akkor is releváns, ha az alvást meglehetősen passzív cselekvésnek gondoljuk. Abban azonban már nem csak a kínai bölcsek, hanem a nyugati orvostudomány is egyetért, hogy a jó alvás, a megfelelő pihenés elengedhetetlen feltétele a jó egészségnek.

A megfelelő hely kiválasztása
- A kínai hagyomány szerint nem mindegy, hány hálószoba van a házban. Bizonyos számok szerencsétlenséget jelentenek, mások pozitív hatást fejtenek ki. Célszerű, ha egy, kettő, öt, hat, hét vagy kilenc hálót tervezünk.
- A családfő, a szülők szobája legyen a legtávolabb a bejárati ajtótól, mert ez biztonságérzést nyújt. Legyen a ház vagy lakás egy elzártabb részén, de semmiképp se látszódjon az ajtaja a bejárati ajtóból. A hátsó rész, vagy ha emeletes házról van szó, akkor az első emelet a legmegfelelőbb. Nem szerencsés, ha a család tagjainak hálószobája a folyosón sorban áll, de még rosszabb, ha az ajtajaik egymással szemben vannak. Ez feszültséget szül a családon belül.
- Lehetőleg ne legyen konyha vagy fürdőszoba mellett. A konyhában található elektromos készülékek sugárzása zavarhatja az alvást, ráadásul a háztartási tüzek nagy része is itt keletkezik, ami veszélyt jelent az alvó emberre. A fürdőszobában található csövekben áramló víz szintén olyan sugárzást bocsát ki, ami nyugatalanná teheti az éjszakát.
TIPP: legalább egy fal válassza el mindkét helyiségtől!

Az ágy
- Ha a hálószoba a ház legfontosabb része, akkor azon belül elsőrendű az ágy helyzete. Az elsődleges szempont, hogy a hálóhely ne legyen se az ajtó mögött, se az ajtóval szemben! Ha mögötte van, akkor nem látjuk, hogy ki lép be rajta, s ez nyugtalanságot szül, ha pedig szemben van vele, akkor az ajtón át kiszökhet az energiánk.
Tipp: ha nincs hely változtatáshoz, tegyünk egy könyvespolcot vagy egy nagyobb cserepes növényt az ágy és az ajtó közé.
- Az optimális beállításnál se az alvó feje, se a lába nem néz a bejárat felé, mégis láthatja az ajtót. Az ágy valahol érintkezzen a fallal, mert ha a szoba közepére állítva lebeg, akkor a benne alvó pár kapcsolata elveszítheti stabilitását. Jó, ha az ágy három oldalról körüljárható.
- Az ágy felett ne legyen látható a gerenda, mert komoly megbetegedéshez vezet.
- Ugyanilyen hatással van, ha valamilyen éles sarok vagy bármilyen él irányul az alvó felé, mert az gyengíti az aurát, nem pihenjük ki magunkat, és ez a helyzet előbb vagy utóbb betegséghez vezet.
Tipp: a gerendát takarjuk el álmennyezettel vagy színes vászonnal, az éleket pedig lágyítsuk gömbölyded formákkal, takarjuk el szintén vászonnal, vagy tegyünk eléjük növényeket.
- Az sem szerencsés, ha az ablakhoz egy méternél közelebb van az ágy, mert a kiáramló csi az alvó energiáját is viszi magával.
- Az ágy magasabban legyen és lábakon álljon, hogy alatta legyen elegendő hely a csi áramlásának, ellenkező esetben ébredéskor hát- és ízületi fájdalmaink lehetnek.

Mit jelent a csí?
Őserőt. A feng shui-rendszer alapja ugyanaz az életenergia, amely jól ismert a tradicionális kínai orvoslásból. A csí az emberi szervezetben az energiapályákon, azaz a meridiánokon keresztül áramlik, és ugyanez az energia kering a földben és a levegőben is. A kínaiak úgy tartják, hogy a lakás az emberi szervezet hasonmása, mivel benünk is ugyanaz a csí kering. A csí a feng shui elmélete szerint a lehetőséget hozza be a házba. Ezért minél hosszabban kell keringetnünk a lakásunkban.

Hálószoba-praktikák
- Ha kiegyensúlyozott, boldog párkapcsolatra vágyunk, akkor mindenképpen úgy helyezzük el az ágyat és alakítsuk a hálószoba berendezését, hogy kellemesen és nyugodtan tudjunk pihenni.
- A nappal folyamán engedjünk be annyi levegőt és napfényt, amennyit csak tudunk, mert feltölti a hálót energiával, arra vigyázzunk azonban, hogy az ágyat ne érje közvetlen napfény, mert akkor túltöltődik, és nem lesz nyugodt az alvás.
- A hálószoba területén ne használjunk vizet – akváriumot, csobogót, mert feszültséget szül a házastársak közt.
- A tükörrel is vigyázni kell! Bár sokféle probléma orvoslására jó, arra nagyon vigyázzunk, hogy ne lássuk magunkat benne az ágyból, és ha felkelünk, se essen az első pillantásunk magunkra! Ha a tükör az ágy mögött van, könnyen egy harmadik személyt hozhat a házasságba, és annak felbomlását eredményezheti.
- A hálószoba yin jellegű terület, a nyugalom és a regeneráció helye, ezért ne vigyünk be sok yang jellegű tárgyat, mert az aktivizálja a környezetet! Faxot, számítógépet, tévét ne helyezzünk el a hálóban!
- A szögletes formák helyett ívelt alakzatokat használjunk dekorációnak. Ha párosával tesszük a képeket vagy a dísztárgyakat, az a harmónia és a kiegyensúlyozott párkapcsolat jele.
- Az ébredőt fogadja kellemes látvány: egy szép kép, vagy az ablakban látható üde természet. A legfontosabb, hogy békét és nyugalmat leljünk a hálószobában, mert a fontos dolgok ott dőlnek el.

Forrás: RelaxArt magazin


Viewing all articles
Browse latest Browse all 3999